Łączymy offline z online Darmowa wycena

Szybka strona internetowa, czyli dlaczego szybkość działania strony jest jednym z kluczowych czynników sukcesu?

Szybka strona internetowa

W czasach, w których każdy gdzieś się spieszy szybkość jest sporym atutem. W branży internetowej sprawy mają się podobnie – szybka strona internetowa równa się sukces. Dlaczego tak się dzieje i jaki realny wpływ na użytkowanie i wyszukiwanie naszej strony w sieci ma jej szybkość?

Co można zyskać, ulepszając szybkość strony www swojej firmy?

Jak szybka powinna być strona internetowa?

Jak szybka powinna być strona internetowa?

Pewnie zadajesz sobie w tym momencie pytanie, jak szybka powinna być twoja strona i co to w ogóle oznacza. Chodzi o to, jak szybko przesyłane są dane twojej strony internetowej = jak szybko się ona ładuje. Google podpowiada, że dolny próg prędkości wynosi 2 sekundy; w samej firmie Google strony ładują się poniżej pół sekundy. Jeśli twoja strona pojawia się w mgnieniu oka, możesz z czystym sumieniem stwierdzić, że jesteś posiadaczem szybkiej strony www. Jeśli twoja strona ładuje się w 5 sekund, jest szybsza od zaledwie jednej czwartej innych witryn; jeśli w 3 sekundy, jest szybsza już od połowy stron internetowych. W który przedział celujesz?

Szybka strona to zadowolenie klientów

Szybka strona to zadowolenie klientów

Głównym celem każdej działalności jest sprawienie, aby klienci firmy byli zadowoleni i z uśmiechem korzystali z jej usług lub kupowali produkty przez nią oferowane. Ten proces zaczyna się już na etapie otwierania przez nich Twojej strony internetowej. Jeśli będzie szybka, klient nie będzie miał powodów do zadowolenia i prawdopodobnie zostanie z tobą na dłużej… a przecież o to chodzi, prawda?

Lepsza konwersja dzięki szybkiej stronie www

Lepsza konwersja dzięki szybkiej stronie www

Wraz z zadowolonym klientem, który zostaje na naszej szybkiej stronie www idzie lepsza konwersja. Spece Amazona wykazali, że z każdą kolejną sekundą oczekiwania na załadowanie strony współczynnik konwersji spada nie mniej, nie więcej, a o 7 sekund. Nawet biorąc cały mechanizm na logikę, musimy dojść do wniosku, że mniej zadowolony klient, który musi długo czekać na załadowanie każdej strony, podstrony czy karty produktowej to zwiększenie prawdopodobieństwa, że zirytowany „odpadnie” na którymś z etapów. Chcesz tego uniknąć? Zadbaj o szybką stronę internetową!

Szybka strona wpływa na lojalność użytkowników

Szybka strona wpływa na lojalność użytkowników

Kiedy strony internetowe ładują się szybciej, odwiedzający zostają na dłużej… i wracają częściej. Z badań przeprowadzonych przez Yahoo wynika, że ulepszenie prędkości strony www o zaledwie 400ms podwyższa współczynnik odwiedzin strony o całe 9%. W takim razie ulepszenie szybkości ładowania witryny o jedną sekundę zwiększa ilość potencjalnych klientów o dwadzieścia procent! Jeśli zależy ci na rosnącej liczbie odwiedzin, masz kolejny powód, aby zadbać o szybką stronę internetową dla swojej firmy.

Szybka strona to lepsze pozycjonowanie

Szybka strona to lepsze pozycjonowanie

Google pozycjonuje strony w wyszukiwarce, biorąc pod uwagę szereg różnych czynników. Zwykle są one związane z samym contentem strony, czyli jej zawartością; adresem URL, treścią nagłówków i tytułów. Sześć lat temu, w roku 2010, Google ogłosił, że od tej pory szybkość strony internetowej będzie miała wpływ na jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj każdy specjalista SEO odpowie bez wahania – tak, prędkość ładowania strony jest czynnikiem rankingowym. Jeśli chcesz być numerem jeden, nie obejdzie się bez zgrabnej i szybkiej strony www.

Większe zyski dzięki szybkiej stronie internetowej

Większe zyski dzięki szybkiej stronie internetowej

Jak to mówią, czas to pieniądz – dosłownie i w przenośni. Konwersja to jeden z czynników, który może mieć wpływ na ostateczną decyzję klienta o zakupie produktu lub usługi oferowanej przez ciebie na stronie www. Każda stracona sekunda to coraz niższy współczynnik konwersji! W dodatku według badań Walmarta przyspieszenie strony o zaledwie 100 milisekund to prztyczek dla dochodów w wysokości 1%. Jeden procent to niewiele, prawda? Wszystko zależy od liczb. Zwiększając szybkość swojej strony www o 500ms i generując dochody w wysokości 500 tysięcy złotych, zyskujemy 25 tysięcy. Całkiem nieźle jak na pół sekundy, prawda?

Szybka strona internetowa to lepszy współczynnik jakości reklamy AdWords

Szybka strona internetowa to lepszy współczynnik jakości reklamy AdWords

Nie chcemy cię rozczarować, ale nawet skuteczność reklam AdWords jest w sporym stopniu uzależniona od tego, czy posiadasz szybką stronę www. Odkąd Google postawił sobie przyspieszenie całej sieci za punkt honoru, wprowadził prędkość ładowania witryny jako jeden z czynników branych pod uwagę przy pozycjonowaniu strony w wynikach wyszukiwania, przyszedł i czas na reklamy AdWords. Jeśli strona główna ładuje się długo, to znak dla Google, że potencjalny klient klikający w reklamę może szybko opuścić stronę. Nie jest to pożądane zachowanie, dlatego wolno ładująca się strona wpłynie negatywnie na twoją pozycję w stosunku do konkurencji, a więc za kliknięcie zapłacisz więcej. Do walki na reklamy AdWords szczególnie w trudnych branżach możesz stanąć tylko z szybką stroną internetową.

Szybka strona www to lepszy wizerunek

Szybka strona www to lepszy wizerunek

Choć wszystkie powody dla posiadania szybkiej strony internetowej wymienione powyżej są ważne i powinny przemawiać za dążeniem do ulepszenia tego czynnika, jedną z największych motywacji jest zwykle chęć budowania wizerunku firmy i prestiżu. Żadna znana marka nie może sobie pozwolić na wolno ładującą się stronę firmową. Szybka i sprawna witryna to po prostu must-have i nikt, kto poważnie myśli o biznesie, który w dużej mierze jest dziś uzależniony od sieci, nie przetrwa bez szybkiej strony www.

Tworzenie szybkich stron www powierzyć musisz specjalistom!

Tworzenie szybkich stron www powierzyć musisz specjalistom

Czasem przejście od teorii do praktyki nie jest wcale trudne, ale dla kogoś, kto nie jest informatykiem, a SEO i AdWords brzmią dla niego jak niezrozumiały bełkot, ulepszenie prędkości ładowania się jego firmowej strony internetowej o chociażby 100ms będzie zadaniem niewykonalnym lub syzyfową pracą, w biegu której strona będzie przyspieszać i zwalniać – lub po drodze zepsujemy coś innego. Jeśli po wpisaniu w pasek url adresu twojej strony i wciśnięciu enter przez kilka sekund widzisz pustkę, chcesz mieć szybką stronę internetową, ale nie wiesz, jak się za to zabrać… Napisz do Offon. Wiemy, gdzie szukać usterek i z chęcią pomożemy tobie i twojej stronie www nabrać prędkości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *