Łączymy offline z online Darmowa wycena

Szukasz środków na wykonanie firmowej strony internetowej? Poznaj nasze 4 skuteczne sposoby i zacznij działać!

Jak pozyskać środki na firmową stronę interntową

Internet to jedno z największych mediów w dzisiejszym świecie. Według Głównego Urzędu Statystycznego w roku 2016 w samej tylko Polsce aż 80,4% gospodarstw domowych posiadało dostęp do internetu. Aby do nich dotrzeć potrzebujesz skutecznej strony internetowej. W tym artykule podpowiemy Ci, jak pozyskać środki na ten cel!

Powszechny dostęp do sieci umożliwia komunikację w strefie społecznej, biznesowej czy kulturalnej, bez względu na jakiekolwiek ograniczenia geograficzne i czasowe. To właśnie dlatego coraz częściej przedsiębiorcy rozumiejąc zalety tego medium, decydują się na stworzenie własnej strony internetowej swojej firmy.Chęć przedstawienia się szerokiemu gronu odbiorców i jeszcze skuteczniejsze dotarcie ze swoim produktem czy usługą sprawiło, że tylko w 2016 r. aż 93,7% przedsiębiorców miało dostęp do internetu, a 67% z nich miało własną stronę internetową. W takiej chwili nasuwa się pytanie: a może ja też założę własną stronę? I tu w konsekwencji jednego pytania nasuwa się kolejne: skąd pozyskać na to środki? W tym artykule postaramy się Wam odpowiedzieć na to pytanie oraz udzielić kilku porad.

Pożyczka od rodziny i przyjaciół

Rozmowa z rodzicami

Jeżeli sami nie posiadamy wystarczającej ilości gotówki na rozpoczęcie działalności, czy sfinansowanie stworzenia strony internetowej, to możemy zwrócić się do najbliższej rodziny, bądź przyjaciół o pomoc. Jeżeli boimy się zwrócić bezpośrednio z prośbą, to opowiedzmy o naszym pomyśle, przedstawmy nasz plan działania oraz kwotę, jaką potrzebujemy do zrealizowania swojego celu. Widząc zapał, entuzjazm lub realne szanse na możliwy sukces Twojego projektu zgodzą się na udzielenie pożyczki albo nawet sami zaproponują pomoc finansową. Pamiętajmy, że oprócz wsparcia finansowego równie cenna będzie pomoc w innej formie, jak np. pomoc przy remoncie lokalu dla siedziby firmy.

Wsparcie z Urzędu Pracy

Rozmowa ze pracownikiem urzędu

Urząd pracy z definicji to instytucja mająca na celu badanie i analizowanie rynku pracy oraz udzielanie informacji i pomocy osobom bezrobotnym. Pomoc ta oprócz podania możliwości zatrudnienia udziela również dotacji w ramach rządowego programu pomocy osobom, chcącym założyć własną działalność gospodarczą. Dużym plusem jest to, że dotacja z Urzędu Pracy jest bezzwrotną formą pomocy. To znaczy, że nawet jeśli prowadzony przez nas biznes nie wyjdzie, to nie trzeba zwracać pieniędzy. Kwota dotacji jest uzależniona od wielkości wynagrodzeń w sektorze przedsiębiorstw, dlatego nie jest ona jednolita i może się zmieniać. W ostatnich latach była to kwota mieszcząca się w przedziale od 16,5 do 25 tysięcy złotych.

Otrzymane środki możemy przeznaczyć na reklamę (w tym właśnie również na stworzenie też strony internetowej), ale kwota przeznaczona na takie działania nie może niestety przekroczyć 2000 zł. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu wkładem własnym. Niejednokrotnie firma po rozpoczęciu działalności może mieć problem z płynnością finansową na starcie, stąd dobrze jest mieć zabezpieczenie na pierwsze miesiące na opłacenie składek, jak np. ZUS itp.

Prywatni Inwestorzy

Rozmowa z inwestorem

W wielu krajach świata, w tym również w Polsce bardzo popularnym był program typu reality-show: “Dragons’ Den – jak zostać milionerem”, gdzie uczestnicy przedstawiali swoje pomysły na biznes piątce przedsiębiorców. W zależności od aprobaty dla pomysłu inwestowali oni swoje pieniądze w dany biznes. Prywatni inwestorzy, tak zwani ,,Aniołowie Biznesu”, którzy sami kiedyś zaczynali, doskonale rozumieją trudy, z jakimi borykają się ludzie zaczynający swoją przygodę z biznesem. Dlatego niejednokrotnie są gotowi inwestować swoje pieniądze w konkretny przedstawiony im plan. Dlatego dobrym pomysłem na pozyskanie środków potrzebnych do stworzenia strony internetowej jest właśnie próba uzyskania przychylności prywatnych inwestorów do naszego pomysłu. W uzyskaniu pomocy od osób prywatnych na pewno pomoże nam początkowy wkład własny, dzięki któremu możemy zainwestować w stworzenie makiety działania strony czy całego systemu. W tym konkretnym wypadku musimy liczyć się jednak z odstąpieniem znacznego procentu udziałów w firmie. Coś za coś.

Crowdfunding

Zbiórka crowdfundingowa

Stare polskie przysłowie uczy nas, że zbierając nawet małe kwoty, mogą one finalnie uzbierać się w dużą pulę pieniędzy. Ale przecież nie będziemy czekać kolejnych miesięcy, aż uzbiera nam się konkretna suma, a konkurencja może sprzątnie nam nasz pomysł sprzed nosa. Właśnie dlatego powstała idea Crowdfunding’u. Czym konkretnie jest crowdfunding? To mikropłatności przekazane pod konkretny projekt przez użytkowników społeczności, którzy finansując dany plan, chcą wesprzeć twórców. W zamian często mogą liczyć na otrzymanie bonusów, gadżetów, może konkretnego przedmiotu, czy tak jak w przypadku prywatnych inwestorów części udziału w danym przedsięwzięciu.

W pozyskaniu środków na wykonanie strony ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!

Widok nieba nad miastem

Powyższe propozycje, to tylko kilka najlepszych metod na pozyskanie pieniędzy potrzebnych do sfinansowania swojej strony internetowej. Każda ma swoje wady i zalety. Zanim złożymy wniosek o dotację, pożyczkę, czy będziemy próbowali nakłonić anioła biznesu, warto oczywiście przeanalizować każdą z nich i sprawdzić, która będzie najbardziej odpowiednia do naszego pomysłu. Oczywiście propozycje nie muszą kończyć się tylko na podanych powyżej – metod na pozyskanie potrzebnych środków jest znacznie więcej. Nie czekaj, zacznij działać, a przekonasz się, że brak środków, czy brak pomysłu na ich pozyskanie, wcale Cię nie ogranicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *