Łączymy offline z online Darmowa wycena

Strona firmowa Wordpress – jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Strona firmowa WordPress

Kiedy już zdecydujesz się na stworzenie firmowej strony internetowej, stajesz przed zadaniem zapoznania się z rodzajami dostępnych skryptów oraz ocenieniem, który z nich będzie dla ciebie najwygodniejszy i najbardziej funkcjonalny. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest budowanie strony firmowej WordPress.

Zanim jednak zdecydujesz się na ten krok, warto sprawdzić, czy w ogóle do siebie pasujecie – oraz dokładnie rozważyć wszelkie plusy i minusy tego skryptu w akcji.

WordPress i strona firmowa – dlaczego warto?

Strona firmowa od zaraz

Strona firmowa od zaraz

Strona tworzona z wykorzystaniem skryptu WordPress jest gotowa do użytku praktycznie od zaraz. WordPress stworzył przede wszystkim własny mechanizm bloga, dlatego stronę na WordPress można bez większego wysiłku uruchomić i zacząć wypełniać treściami. Całość procesu jest bardzo prosta i intuicyjna, przez co uaktualnianie bloga i wrzucanie nowych postów może być wykonywana sprawnie w każdej firmie przez niemal każdego, z zachowaniem pożądanego wizerunku profesjonalnej strony firmowej.

CMS na medal

CMS na medal

Panel administracyjny oparty o CMS (ang. Content Management System) wykorzystywany przez strony WordPress umożliwia samodzielne zarządzanie treściami i podstronami. Choć przy pierwszym podejściu do niego można napotkać opór przed ilością zakładek i funkcji, użytkownicy i administratorzy stron WordPress w mgnieniu oka oswajają się z nomenklaturą tego skryptu – i sami zaczynają głosić historię o niezastąpionym panelu CMS dostępnym dla stron w WordPressie.

Duża baza wtyczek i motywów

Duża baza wtyczek i motywów

Tworzenie strony firmowej WordPress to także odkrywanie zasobów bazy tej platformy. Jej dobrodziejstwa to spora ilość wtyczek pełniących wszelakie funkcje, od wtyczek wspomagających optymalizację SEO całego contentu strony jak i treści z bloga, po niekończącą, zdawać by się mogło, listę szablonów stron WordPress, dzięki którym twoja firmowa strona internetowa WordPress będzie mogła wyglądać dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś – bez konieczności zatrudniania grafika czy informatyka. W dodatku zarówno wtyczki, jak i szablony można łatwo dopasowywać do indywidualnych potrzeb użytkowników stron na WordPressie. Grzech nie skorzystać!

WordPressa używają także najwięksi!

Wordpressa używają także najwięksi

Zalety stron firmowych tworzonych na WordPressie nie kończą się na tych wymienionych powyżej, wręcz przeciwnie. Jeśli jednak danie wiary na słowo nie leży w twojej naturze, wystarczy powołać kilka przykładów firm, których profesjonalne strony internetowe zostały zbudowane właśnie na WordPressie. Należą do nich między innymi Sony Music, The New York Times, Time Inc. czy AMC (znany z seriali Mad Men, Breaking Bad, The Walking Dead). Taka lista mówi sama za siebie.

WordPress a strona firmy – wady rozwiązania

Tania strona internetowa? Nie do końca..

Tania strona internetowa Nie do końca

Choć szeroki wybór darmowych szablonów silnie przemawia do wyobraźni i portfela każdego właściciela firmy, przychodzi taki moment, kiedy nie chcemy, aby nasza strona WordPress wyglądała tak jak wszystkie inne. Wyjście jest pozornie proste, można bowiem zaprojektować personalizowany design dla twojej profesjonalnej strony firmowej. Niestety, taka zabawa wymaga już współpracy z ludźmi, którzy znają się na rzeczy nieco lepiej. Najlepiej udać się do projektanta stron internetowych i ich dewelopera. Tacy ludzie, obecni także w Offon, wiedzą, co zrobić ze stroną WordPress 🙂

Zmora częstych aktualizacji

Zmora częstych aktualizacji

Uaktualnienia bywają prawdziwą zmorą, niestety także dla klientów WordPressa. Ze względu na potrzebę ciągłego ulepszania skryptu WordPress, kodu i szablonów oraz konieczność bronienia systemu przed piratami internetowymi i hakerami, posiadanie strony firmowej na WordPressie będzie się wiązało z przymykaniem oka na względnie częste aktualizacje. Policz wtedy do trzech i pamiętaj – twoja profesjonalna strona internetowa firmy ci za to podziękuje.

Dostosowanie do marketingu internetowego

dostosowanie do marketingu internetowego

Nawet najpiękniejsza, najstaranniej zbudowana strona WordPress nie przyciągnie odwiedzających sama z siebie, a licznik odwiedzin czasem ani drgnie. Zbudowanie profesjonalnej strony internetowej to pierwszy, ogromnie ważny, lecz wciąż dość prosty etap marketingu online. Kolejny to upewnienie się, że twoja strona na WordPressie zostanie zauważona. Wiele stron przedsiębiorstw wymaga indywidualnych planów marketingowych, aby mieć pewność, że firma wyróżni się na tle konkurencji. Można w tym celu zatrudnić kogoś na stałe, ale znacznie bardziej efektywną i sprawdzającą się w praktyce metodą na promowanie stron WordPress jest współpraca z internetową agencją marketingową – lub szerzej – interaktywną.

Wiesz już wszystko? Nie? Nie wahaj się i napisz do naszego zespołu! W Offon profesjonalne strony oparte o WordPressa tworzymy wykorzystując nasze bogate doświadczenie i zaplecze specjalistów. Dzięki temu nasi klienci otrzymują wydajne i ekonomiczne rozwiązanie, które przetrwa niejeden update WordPressa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *