Łączymy offline z online Darmowa wycena

Responsywna strona internetowa – o co w tym chodzi?

Responsywna strona www - przykładowy uzycia

Nie jest wielką tajemnicą w dobie Internetu, smartfonów i ajfonów fakt, że każda strona www powinna być responsywna. Sekretem dla wielu pozostaje natomiast cały proces doprowadzania witryny do tego stanu oraz, co za tym idzie, profitów, jakie niesie za sobą jej ulepszenie. O co w tym wszystkim chodzi? Od czego zależy responsywność twojej strony www? Czemu powstały nowe standardy dotyczące wymogów interaktywnych witryn? Pytań jest dużo, za to my znamy odpowiedzi na nie wszystkie.

Respo… co?

Responsywna strona - czyli jaka?

Responsywna strona internetowa to nic innego jak technika projektowania, w której design i elementy strony dopasowują się odpowiednio do zachowania odwiedzającego stronę użytkownika, jego zachowania oraz rozmiarów ekranu urządzenia, na którym wyświetlana jest dana strona www. W praktyce, responsywna strona internetowa to nic innego jak kombinacja elastycznych siatek i układu strony, obrazków, wszystko to bazujące na języku CSS, wykorzystujące funkcję media queries. W momencie kiedy użytkownik przerzuca się z laptopa na smartfona, strona www powinna automatycznie dostosować się do ekranu i jego rozmiarów – to właśnie określane jest mianem jej responsywności. Jeśli witryna odpowiada na preferencje użytkownika oraz urządzenie, z którego korzysta – jest responsywną stroną internetową. W ten sposób można zaoszczędzić dużo czasu i potów wylanych w celu dostosowywania designu strony www do każdego nowego gadżetu wchodzącego na rynek i jego specyfikacji.

Po co ta responsywność?

Reponsywna strona a telefony

Możesz już wiedzieć, czym jest responsywna strona internetowa, ale w dalszym ciągu nie widzieć sensu jej posiadania… lub nie do końca rozumieć, czemu miałoby to pomóc tobie czy twojej firmie. Powodów jest wiele i mówią same za siebie. Oto kilka z nich:

Epidemia urządzeń mobilnych

Reponsywna strona a smartfony

Czy wiesz, że ilość telefonów komórkowych użytkowanych w Polsce według badań z grudnia 2015 roku wyniosła 57,6 milionów? Większość posiadaczy telefonów komórkowych to aktywni konsumenci, którzy korzystają z dobrodziejstw Internetu za pośrednictwem swoich smartfonów, otwierając w tym także twoją stronę www na swoim urządzeniu. Jeśli nie będzie ona dostosowana do rozmiarów ekranu urządzenia, prawdopodobnie szybko ją opuszczą ze względu na dyskomfort. Posiadanie responsywnej strony internetowej to klucz do serca klientów – i przepis na dobrze prosperującą działalność.

Mania social media

Reponsywna strona a social media

Ponad połowa wyświetleń witryn podpadających pod kategorię social media dzieje się na urządzeniach mobilnych. Jeśli strona internetowa jest responsywna, prawdopodobieństwo „share’owania” (dzielenia się) linkiem do niej w serwisach takich jak Facebook, YouTube, Twitter czy Google Plus staje się wyższe, a to oznacza większy ruch na stronie www generowany z urządzeń mobilnych. Jeśli posiadasz własną strategię marketingową i chcesz podkręcić ilość udostępnień, zadbaj o responsywność strony internetowej.

Lepsze SEO

Reponsywna strona a seo

Posiadanie responsywnej strony internetowej to rozwiązanie zalecane przez Google, szczególnie dla komórkowego designu witryny. W przypadku Google właśnie, takie responsywne strony internetowe będą pojawiały się wyżej w wynikach wyszukiwań, ponieważ zapewniają lepsze doświadczenie konsumenckie niż strony www niedostosowane do wyświetlania na telefonach komórkowych. W dodatku Google preferuje te strony internetowe, które wykorzystują jeden adres URL dla witryn komputerowych i mobilnych, niżej plasując tych, którzy dla każdego urządzenia używają innych rozszerzeń adresu. Innymi słowy – jeżeli zależy ci na jak najlepszej optymalizacji wyszukiwań, warto pomartwić się o responsywną stronę internetową.

Wygoda korzystania

Reponsywna strona a wygoda korzystania

Jak już wspominaliśmy, magia responsywnych stron internetowych opiera się na ich łatwości dostosowywania się do różnych rozmiarów ekranu, a to zapewnia nam zadowolenie konsumenta tudzież użytkownika danej strony www. Wystarczy dodać do tego łatwość zarządzania jedną stroną internetową zamiast kilkoma, zwiększoną ilość odwiedzających oraz obniżone koszty (jeden projekt adaptujący się do każdych warunków) – i mamy rozwiązanie skazane na sukces

Tworzymy responsywne strony internetowe!

Reponsywna strona - Offon

W Offon znamy przepis na sukces, a co za tym idzie, doświadczenie w oferowaniu najlepszych rozwiązań dostosowanych do możliwości klienta. Responsywne strony internetowe nie są nam straszne. Naszą ofertę przedstawimy każdemu na życzenie – wystarczy skorzystać z formularza wiadomości znajdującego się w zakładce Kontakt. Oferujemy zarówno kompleksowe tworzenie responsywnych stron internetowych, jak i „przerobienie” już istniejącej strony www na responsywną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *