Łączymy offline z online Darmowa wycena

Co to jest kreator strony internetowej?

budowanie strony internetowej w kreatorze

Obecność w sieci jest normą. Dostępność i mnogość informacji jest wygodna dla odbiorców i już przyzwyczailiśmy się do tego, że jeśli czegoś nie ma w Google, to nie istnieje. Z sieci czerpiemy dane, ale też zamieszczamy w niej swoje informacje. Niezależnie czy jesteś hobbystą, czy masz swój własny biznes – chcesz pokazać to w Internecie. Profesjonalne tworzenie stron www, znajdziesz w naszej ofercie a dla uzupełnienia tematu pokażemy Ci jeszcze dodatkowe rozwiązanie, czyli kreator strony internetowej.

 

Jakie są najpopularniejsze kreatory?

logotypy kreatorów

Oferta kreatorów stron jest szeroka i trzeba dobrze się przyjrzeć, które z nich oferują najbardziej optymalne rozwiązania i będą dla Ciebie adekwatne. Propozycje tych platform, różnią się między innymi ilością dostępnych szablonów graficznych, dostosowanie ich do urządzeń mobilnych, pulą możliwości w planie darmowym i dostępnością wsparcia technicznego.Jednym z kreatorów stron jest Wix, opisany przez nas tutaj. Nie powinien on sprawić kłopotu przy tworzeniu strony www, podobnie jak WebWave, który też zdobył popularność wśród użytkowników. Znanym, chociaż mniej przyjaznym jest kreator home.pl. Liczymy, że decyzję o tym, czy w ogóle zechcesz skorzystać z gotowych rozwiązań, łatwiej podejmiesz czytając dalszą część naszego artykułu.

 

Co zawiera kreator strony internetowej?

Kreatory stron zawierają przede wszystkim tzw. szablony, czyli graficzny layout strony. Możesz od razu zobaczyć jak w przybliżeniu będzie wyglądała Twoja nowa witryna. Wśród szablonów możesz wybrać taki, który będzie najbardziej dostosowany do rodzaju zawartości. Zupełnie inaczej będzie wyglądać strona www dla warsztatu samochodowego, a inaczej dla kosmetyczki, lub bloggera. To w szablonie właśnie możesz umieścić odpowiednie zdjęcia i treści, wybrać font (czasami błędnie nazywany czcionką). Obok elementów graficznych, bardzo istotnych dla Twojego przyszłego odbiorcy, kreator oferuje jeszcze inne funkcjonalności. Wybierasz je w zależności od potrzeb. Może to być np. zegar, kalendarz, formularz kontaktu, podpięcie możliwości komentowania, rezerwacji czy płatności.To istotne elementy, które nie tylko mogą urozmaicić witrynę, ale też uczynić z niej funkcjonalne narzędzie, aby skutecznie budować Twój biznes.

 

Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz projektować stronę?

notatnik z listą rzeczy

Tworzenie witryny za pomocą kreatora mimo wszystko wymaga wiedzy. Nie potrzebne będą Ci tajniki kodowania, ale dobrze, gdy znasz aktualne trendy, masz poczucie estetyki i wiesz w jakiej hierarchii zamieszczać treści. Ważne jest też tzw. UX Design, czyli doświadczenia użytkownika, który odwiedza stronę www. Musi ona być zatem intuicyjna w obsłudze, zawierać aktualne i rzetelne informacje, doskonałej jakości zdjęcia i szybko się ładować.Plan darmowy, w jakim zapewne na początku będziesz chciał budować stronę, może okazać się niewystarczający, mimo iż na początku mogło wydawać się inaczej. Zazwyczaj jest tak, że dopiero w praktyce okazuje się czego tak naprawdę potrzebujemy i ile jeszcze elementów dodatkowych musi posiadać strona www Twojego biznesu. Masz wtedy dwa wyjścia: płacisz za plan premium, który otwiera Ci dostęp do większego zasobu możliwości, ale może okazać się nieopłacalny, albo zakładasz profesjonalną, własną stronę internetową we wsparciu agencji interaktywnej.

 

Zalety kreatora

Wielu początkujących w sieci osób, na pewno korzysta lub korzystało z kreatora, ponieważ posiada on kilka zalet:- w planie podstawowym jest darmowy, zatem nie poniesiesz kosztów związanych z założeniem takiej strony- nawet początkujący twórca poradzi sobie z budową strony, ponieważ często edytujesz tylko elementy szablonu i wszystko odbywa się intuicyjnie- w krótkim czasie stworzysz sam własną stronę internetową.

 

Wady kreatora

Jak każde gotowe rozwiązanie, tak i kreator posiada również wady. Są one istotne, dlatego dobrze jest znać minusy, aby potem uniknąć rozczarowania.- brak własnej domeny, lub wysoka jej cena w zakupie i utrzymaniu.- brak pozycjonowania- reklamy, które pojawiają się np. w postaci okienek pop-up, często nie mają nawet związku tematycznego z Twoją witryną- brak dostępu do większej ilości miejsca na serwerze – z czasem będziesz chciał rozwinąć swoją stronę www i w planie darmowym może okazać się to niemożliwe, natomiast w płatnym nieopłacalne- niekiedy nie można połączyć strony www z kanałami Social Media- brak lub trudności w uzyskaniu wsparcia technicznego w przypadku jakichkolwiek problemów- brak integracji z innymi funkcjonalnościami- strona, którą zbudujesz w kreatorze nie będzie się różniła od większości stron www- niektóre z kreatorów nie posiadają responsywnych szablonów, to znaczy, że strona www nie będzie dostosowana do urządzenia mobilnego, co obecnie powinno być standardem.

 

Kreator stron www – dla kogo?

wybor strony internetowej

Kto w takim razie może korzystać z kreatora stron? Na pewno osoby, które mają do zaprezentowania np. swoje początkujące portfolio, blogerzy czy hobbyści.

Nie powinni natomiast z tego rozwiązania korzystać przedsiębiorcy, nawet Ci, którzy mają jednoosobową działalność. Wizerunek biznesu w sieci jest obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na sprzedaż i komunikację z odbiorcą.

Zatem jeśli nie chcesz obawiać się o swoje miejsce w sieci i “mieć na głowie” kolejną rzecz wymagającą uwagi, skorzystaj z profesjonalnej obsługi i poproś o darmową wycenę strony www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *