Łączymy offline z online Darmowa wycena

Inspirujące strony internetowe – ranking 2017

Koniec roku to czas podsumowań i rankingów skupiających najlepszych z najlepszych. My postanowiliśmy przyjrzeć się, wyróżniającym się w 2017 roku, stronom internetowym.

Tworząc ranking inspirujących stron www braliśmy pod uwagę nie tylko design, ale też ciekawe rozwiązania programistyczne, niestandardowy sposób nawigacji czy też sposób prezentowania treści i komunikację do odbiorcy. Zapraszamy do zapoznania się z dziesięcioma, naszym zdaniem, najciekawszymi stronami internetowymi w 2017 roku!

Earth2050

strona 2050 earth

Strony www mocno wykorzystujące animacje zaczęły znikać z sieci wraz z odchodzeniem od technologii Flash. W ostatnim czasie zauważyć możemy jednak powrót do tego typu prezentacji. Wiele z nich nawiązuje do tematyki kosmosu, przyszłości i nowych technologii. Tak samo jest w przypadku projektu Earth2050, stworzonego przez firmę Kaspersky Lab. Autorzy, wykorzystując zdjęcia, animacje i opinie ekspertów, próbują przewidzieć, jak będzie wyglądać Ziemia w przyszłości. Strona zasługuje na wyróżnienie ze względu na inspirującą tematykę i sposób prezentowania informacji.

House at Khlebny

strona helb dom

Modern retro to jeden z obowiązujących obecnie trendów w projektowaniu stron internetowych. Tego typu projekty charakteryzują się wykorzystaniem ornamentów i kolorów pożółkłych kartek papieru. W ten trend doskonale wpisuje się strona House at Khlebny sprzedająca apartamenty znajdujące się w odrestaurowanym budynku. Twórcy fantastycznie oddali stylistykę sprzedawanych apartamentów, przy równoczesnym zachowaniu nowoczesności infrastruktury i użyteczności strony. Użytkownicy mogą zapoznać się na niej nie tylko z układem mieszkań, ale też poznać historię budynku.

Paack

strona paack

Innym chętnie wykorzystywanym przez projektantów stron internetowych trendem, jest minimalizm. Na minimalizm postawił francuski Art Director i Designer, Nicolas Garcia aka Paack. Na jego stronie internetowej króluje biel połączona z czarnym tekstem. Nie dostrzeżemy tu żadnych ozdobników, a esencją projektu są tylko dostępne treści – projekt zasługuje na wyróżnienie również ze względu na sposób ich prezentowania. Całość sprawia wrażenie, jakby autor nie tylko pokazywał nam swoje projekty, ale wręcz o nich opowiadał. Storytelling w najlepszym wydaniu!

Rainforest foods

strona rainforestfoods

Kolejną stronę wyróżniliśmy ze względu na ciekawe rozwiązane intro. Po stronie poruszamy się za pomocą scrolla, a dzięki wysokiej jakości pięknym grafikom i ciekawym animacjom, mamy wrażenie przemieszczania się po dżungli. Całość robi fantastyczne wrażenie.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

strona syrena muzeum

To pierwsza polska strona, którą prezentujemy w naszym zestawieniu. Witryna Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie subtelnie nawiązuje do tematyki oraz jednoznacznie wskazuje na swoje położenie geograficzne i nazwę (Muzeum nad Wisłą). Na uwagę zasługuje sposób nawigacji i prezentowania treści. Zasoby muzeum przedstawione są w postaci zdjęć płynących z nurtem rzeki, które za pomocą scrolla możemy przewijać.

VU

strona vuca

Vu to sklep internetowy oferujący okulary. Strona stawia na minimalizm, w którym dominuje biel, czerń i odcienie szarości. Jest prosta i estetyczna, jednak to nie dlatego trafiła na naszą listę. Wybraliśmy ją z powodu zastosowanych rozwiązań programistycznych, a konkretniej ciekawego efektu nakładającego się tekstu na zdjęcie, który w miejscu fotografii jest biały, a poza nią czarny.

Portal Kandydata

portal kandydata

Portal Kandydata to strona Politechniki Warszawskiej, która ma zachęcać przyszłych studentów do złożenia swoich dokumentów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje atrakcyjna animacja, która przedstawia historię rozwoju naukowego dziecka – od zabawy do astronauty. Kolejne aminacje odpalamy klikając lewy przycisk myszki. Całość podana jest w bardzo przystępnej i ciekawej formie.

Super Duper

strona superduper

Nietypowe obłe, niegeometryczne kształty są coraz częściej spotykane na nowoczesnych stronach internetowych. Twórcy strony Super Duper zdecydowali się na wykorzystanie geometrycznego kroju i intensywnych gradientów, aby uzyskać energetyczny i nowoczesny efekt. Wszystkie elementy są półprzezroczyste dzięki czemu przez cały czas przeglądania witryny możemy podziwiać zmieniające kształt tło. Takie kształty wyglądają świeżo i niestandardowo, co wpływa na pozytywny odbiór wśród użytkowników. Możemy spodziewać się zatem, że strona zainspiruje kolejnych twórców do korzystania z tego motywu.

Nick Jones

strona nick jones

Jeśli szukacie inspiracji do stworzenia ciekawej strony internetowej, musicie zerknąć na tę witrynę. NarrowDesign została zaprojektowana według zasady złotego podziału (założenia złotego podziału sprowadzają się do zachowania proporcji między długością dłuższego i krótszego boku prostokąta), a nawigacja odbywa się za pomocą scrolla, gdzie następuje przemieszczanie się „wewnątrz” kolejnych części spirali. To jedno z najciekawszych rozwiązań opartych na zasadzie złotego podziału.

Ignacio Sans

strona ignaciosans

Ostatnią witryną wśród wybranych przez nas inspirujących stron internetowych jest Ignacio Sans. Strona wyróżnia się widoczną siatką gridu, za pomocą którego programiści rozmieszczają elementy na stronie internetowej. Ten zabieg podkreśla symetrię panującą na stronie oraz ułatwia nawigację. Strona wykorzystuje również popularny trend wideo odtwarzanego w tle.

2017 rok obfitował w ciekawe i inspirujące strony internetowe. Niełatwo było wybrać tylko 10 na potrzeby naszego rankingu. Wierzymy jednak, że zapoznanie się z nimi zainspiruje Was do poszukiwań innych, ciekawie zaprojektowanych stron www.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *